KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12213203
nr 1221 3203
Francisco Blanco
(f. 1943), Sverige
Oljemålning, "Att börja en vacker dag". Signerad. Olja på duk, 66x84 cm
Francisco Blanco, svensk bildkonstnär, poet och musiker född 1943 i Venezuela.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 3 december 2018
kl 20:54:55
30/11 09:35:24
Francisco Blanco
Läs mer om Francisco Blanco